ud-kursu.jpg

-

Ud Kursu

Sık sorulan sorular

Ud kurslarında neler öğretiyorsunuz ?
Ud kurslarında temel ud teknikleri, duruş, oturuş ve tutuş ile başlanıp ilk ayda hemen basit şarkılar çalınmaktadır. Tavırlar, ve akord ayarı, temel müzik bilgileri, makam bilgileri, nota bilgisi, popüler şarkılar ve klasikleşmiş eserler, değişik makamlarda eserler derslerde çalışılmaktadır. Ayrıca ileri seviye öğrencilerle, sağ ve sol el denge çalışmaları, hız ve kondisyon çalışmaları ile etüdler, gamlar çalışılmaktadır.

Kaç ayda Öğrenebilirim ?

Kurs süresi kişinin yeteneğine ve çalışmalarına göre farklılıklar gösterse de ortalama öğrenme süresi 8 aydır. 8 ayını tamamlayıp 1. kuru bitiren her öğrenciye kurum müdürü tarafından imzalı belge verilmektedir. Ayrıca 1 yıldan daha fazla derslere devam eden öğrenciler, orkestra çalışmalarına katılıp öğrenci konserlerine çıkabilirler.

 

Sınıflarınız kaç kişilik ?

Ud dersleri, özel ders veya grup ders olarak yapılmaktadır. Özel dersler, birebir yapılır ve daha profesyonel düşünen öğrenciler içindir. Hobi amaçlı düşünen öğrenciler için grup dersler uygundur. Grup dersler, aynı yaş ve aynı seviyede en fazla 3 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.

 

Ücret ne kadar ?

Ders ücretlerini görmek için tıklayın.

 

Yaş sınırınız var mı ?

Dersler, 6 yaş ve üzeri her yaş için uygundur.

 

Ders saatlerini ve günlerini öğrenebilir miyim ?

Ders saatleri çok esnek olup öğrencinin boş olduğu herhangi bir saat kendisine rezerve edilmektedir. Dersler, haftada bir gün, bir ders 40 dakika olarak yapılmaktadır. Öğretmenlerimizin boş saatlerini öğrenmek için 0224 711 02 01 no'lu telefonu arayabilirsiniz.

 

Derse gelemediğim de telafi dersi yapıyor musunuz ?

Özel derslerde gelemediğiniz günler, boş olduğunuz başka bir günde telafi edilmektedir.

 

Sertifika veriyor musunuz ?

8 ay sonunda her öğrenciye kurumumuz tarafından katılım belgesi verilmektedir.

 

Derslerde nota eğitimi var mı ?

Müzik yapmak temel amaç olsa da müziği okuyabilmek yani nota öğrenmek önemlidir. Bu sebepten derslerin içeriğinde müzik teorisi adı altında nota eğitimi de mevcuttur.

 

Derslere başlamak için enstrüman almalı mıyım ?

Evde her gün düzenli çalışabilmeniz için kendinize ait bir enstrümanınızın olması gerekmektedir.

 

Enstrümanım yok sizden temin edebilir miyim ?

Arya Müzik enstrüman satış mağazamızdan dilediğiniz enstrümanı % 10 öğrenci indirimli fiyata satın alabilirsiniz. ürünleri görmek için tıklayın.

 

Derslere ek olarak ne gibi etkinlikleriniz var ?

Yılda birkaç kez düzenlenen öğrenci konserleri, toplu orkestra çalışmaları ve sanatsal geziler ders dışı etkinlik kapsamındadır.

 

Kurumunuzun fiziksel imkanları nelerdir ?

Kurumumuz bünyesinde derslikler,bekleme salonu,ücretsiz kafeterya,ücretsiz fotokopi,kablosuz internet ve müzik yayınları bulunmaktadır. Ayrıca tüm sınıflarımız klimalı ve tüm eğitim materyallerine sahiptir.

 

Ulaşım durumunuz nedir ?

Arya Sanat Okulu, İnegöl şehir merkezinde olup otobüs duraklarına çok yakındır. Herhangi bir ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Kroki için tıklayın.

 

Ödemelerde kredi kartı geçerli mi ?

Tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.