BALE  KURSU

Sık sorulan sorular

Bale kurslarında neler öğretiyorsunuz ?

Bale derslerimiz iki farklı gruba yönelik yapılmaktadır;

Çocuk Bale Programı:

 3-6 yaş arasındaki öğrencilerimize yönelik olan bale progamıdır.

Derslerimiz haftada 1 gün, 1 saat olarak gerçekleştirilmektedir.

Programın amacı çocuklarımıza erken yaştan itibaren baleyi ve dansı sevdirmek ve onları profesyonel bale eğitimine hazırlamaktır.

Ders içeriğinde Temel Bale Eğitiminin yanısıra Jimnastik progamı uygulanmaktadır. Dersimiz öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirecek Yaratıcılık, Drama ve Doğaçlama çalışmalarıya da desteklenmektedir.

Klasik Bale Programı:

Klasik Bale eğitimi son derece ciddi bir eğitimdir ve çocuklarımızın eğitiminde dikkat, sabır ve sevgi gerektirmektedir!
Kurumumuz çocuklarımızı geleceğe hazırlamakta ve onlara iyi bir eğitim  sunmaktadır.
Klasik Bale eğitim çocuklarımızın yaratıcılığını arttırmaya yönelik Drama ve Doğaçlama, Pandomim, Modern Dans, Street Jazz, Solfej, Dans Tarihi, Anatomi ve Kinesiyoloji, Dekor, Kostüm ve Sahne Bilgisi derslerini de içermektedir.Eğitmenlerimiz öğrencilerimizin bedensel ve fiziksel durumunu inceleyerek uygun sınıflara yerleşmelerini sağlamaktadır.

Klasik Bale eğitimi doğru bir zeminde yapılması gerekmektedir. Dans salonunun zemini, öğrencilerin bale çalışmalarında sakatlanmalarını önleyecek özel ahşap ile kaplanmış olmalıdır.
Okulun fiziki şartları(sınıfların büyüklüğü, havalandırması, ve soyunma odalarının temizliği ve diğer sosyal gerekler) yeterli olmalıdır ve kurumumuz tüm bu yeterliliklere sahiptir.

 

Kaç ayda Öğrenebilirim ?

Program süresi 8 aydır. 8 ayını tamamlayıp 1. kuru bitiren her öğrenciye kurum müdürü tarafından imzalı belge verilmektedir. 

Sınıflarınız kaç kişilik ?

Bale dersleri,  grup ders olarak yapılmaktadır.

Ücret ne kadar ?

Ders ücretlerini görmek için tıklayın.

 

Yaş sınırınız var mı ?

Dersler, 3 yaş ve üzeri her yaş için uygundur.

 

Ders saatlerini ve günlerini öğrenebilir miyim ?

Derslerimiz  haftada bir gün, bir saat olarak yapılmaktadır. ders  saatlerini öğrenmek için 0224 711 02 01 no'lu telefonu arayabilirsiniz.

 

Derse gelemediğim de telafi dersi yapıyor musunuz ?

Bale dersleri grup olarak işlendiği için telafisi yapılmamaktadır.

 

Sertifika veriyor musunuz ?

8 ay sonunda her öğrenciye kurumumuz tarafından katılım belgesi verilmektedir.

 

Derslere ek olarak ne gibi etkinlikleriniz var ?

Yılda birkaç kez düzenlenen öğrenci konserleri,gösteriler, toplu orkestra çalışmaları ve sanatsal geziler ders dışı etkinlik kapsamındadır.

 

Kurumunuzun fiziksel imkanları nelerdir ?

Kurumumuz bünyesinde derslikler,bekleme salonu,ücretsiz kafeterya,ücretsiz fotokopi,kablosuz internet ve müzik yayınları bulunmaktadır. Ayrıca tüm sınıflarımız klimalı ve tüm eğitim materyallerine sahiptir.

 

Ulaşım durumunuz nedir ?

Arya Sanat Okulu, İnegöl şehir merkezinde olup otobüs duraklarına çok yakındır. Herhangi bir ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Kroki için tıklayın.

 

Ödemelerde kredi kartı geçerli mi ?

Tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.